top of page

Jestem w klasie prawno-medialnej, a mniej oficjalnie - na humanie. Od zawsze wiązałam swoje zainteresowania z pisaniem, stąd wybór tej ścieżki życiowej. Pisząc pobudzamy najskrytsze horyzonty naszego umysłu i chyba to w tym jest najcudowniejsze. Gdy słyszę o reportażu, nie myślę o żmudnym pisaniu, zaś o poznawaniu nowych ludzi i tradycji, często nawet zupełnie innego świata, do którego wcześniej nie miałam dostępu.

Natalia Gołuńska 

Od dobrych paru lat interesuję się fotografią, a od kiedy poszłam na humana, myślę o niej na poważnie. Lubię o niej czytać i codziennie przeglądam setki zdjęć. Wręcz otaczać się nimi. Fotografia jest ciągłą nauką, a fotoreportaże są pełne doświadczeń.

Poznaję ciekawych ludzi, a przy okazji robię zdjęcia
i to jest w tym wszystkim najlepsze.

Wiktoria Neumann
Kinga Fojuth

Uczęszczam do II LO w Chojnicach na profil humanistyczny. Jestem osobą pozytywnie zakręconą, ciekawą świata i uwielbiam poznawać nowych ludzi. Poza tym każdą wolną chwilę poświęcam na czytanie książek, które pochłaniają mnie bez reszty. 

Gdy dowiedziałam się, że w naszej szkole są organizowane zajęcia reporterskie, postanowiłam się zgłosić, ponieważ jest to okazja do poznania nowych osób i podszkolenia umiejętności pisarskich.

Dołączając do Andersa nie myślałam, że swoją przyszłość będę wiązać z publicystyką. Wszystko  zmieniło się, gdy rozpoczęłam pracę  w szkolnej gazetce.

Moje zainteresowanie pisaniem wzrastało z biegiem czasu. Zrozumiałam jak plastyczną formą pisemną jest reportaż. Dzięki niemu poznaję ciekawych ludzi i mam okazję wzbogacić swoją wiedzę o świecie, a później ją przedstawić.

Daria Landowska

Jestem na humanie w liceum Andersa. Uwielbiam pisać, a wybrany kierunek pokazuje mi różne sposoby, jak mogę przelać myśli na papier w formie tradycyjnej i elektronicznej. Marzę, aby w przyszłości zwiedzić świat jeżdżąc na stopa i później móc to wszystko opisać :) 

Marta Leszczyńska

Hej! Chodzę do II LO w Chojnicach na profil matematyczno-geograficzny. Interesuję się muzyką i fotografią. Tak naprawdę muzyka, a dokładniej śpiewanie, było ze mną od zawsze. Jestem otwartą, szczerą i myślę, że miłą osobą. Kocham leżeć cały dzień w łóżku i oglądać seriale. To tyle z takich najważniejszych informacji o mnie. Aby dowiedzieć się czegoś więcej trzeba mnie poznać. (:

Oskar Mazalon
Anna Pupka Lipińska

Jestem w klasie humanistycznej, a swoją przyszłość wiążę głównie z lingwistyką, zastanawiam się także nad architekturą wnętrz. Przyszłam na zajęcia reporterskie, żeby wypróbować nową formę pisemną. Teraz coraz bardziej mi się to podoba, o pisaniu myślę na poważnie i nie wykluczam związania dalszej ścieżki życiowej właśnie z tym.

Aleksandra Świerczyńska

Jestem w klasie matematyczno-geograficznej        w II LO w Chojnicach. Uwielbiam czytać książki,    a właściwie czytam je w każdej wolnej chwili.  Moją pasja jest także fotografia. Staram się uwiecznić każdy ważny moment w życiu mojej rodziny. Na zajęcia reporterskie przyszłam, ponieważ zawsze chciałam pisać o ludziach i ich poznawać.

bottom of page