top of page

Aleksandra Świerczynska 

 

          Jakiś czas temu w moje ręce wpadła książka autorstwa Markusa Zusaka " Złodziejka książek". Zaintrygował mnie jej temat i niezwykły tytuł. Akcja toczy się podczas II wojny światowej.

Anna Pupka-Lipińska

 

          Myślałam, że idę na banalny biograficzny spektakl na podstawie banalnej biograficznej książki, której nawet nie znam, o człowieku, którego wcale nie podejrzewałam o stworzenie tak popularnych obrazów. Byłam pewna, że są one zagraniczne. Ale myliłam się.

Oskar Mazalon

 

          Ostatnimi czasy bardzo dużo się mówi o teoriach spiskowych. Ludzie doszukują się w każdym logo firmy jakichś tajemniczych podtekstów. Co ostatnio mnie zaintrygowało, to Efekt Mandeli. Można by uznać, że jest to pewnego rodzaju teoria spiskowa. Efekt Mandeli to, najprościej mówiąc, wydarzenia, rzeczy bądź zjawiska, które ludzie postrzegali w zupełnie inny sposób. Dla przykładu, możemy zaliczyć do tego brak szelek u sławnej Myszki Miki lub brak czarnej końcówki pioruna u Pikachu. Skąd się wziął Efekt Mandeli?

Marta Leszczyńska

         

          Zachwyt. Z definicji słownika języka polskiego wynika, że zachwyt to «uczucie uznania dla kogoś lub czegoś». Moje uznanie osiągnęło apogeum po przeczytaniu książki Avy Dellairy ,,Kochani dlaczego się poddaliście?" Ten tytuł od razu mnie zraził. Pomyślałam sobie: O nie, kolejny tandetny romans dla młodzieży. Ale, że dostałam ją w prezencie od przyjaciółki wypadało chociaż spróbować ją przeczytać. Książka pochłonęła mnie już po paru stronach.

Iga Słomińska

          Sztuka Teatralna „Beksińscy” opowiada historie o ogromnej samotności i niemożności okazywania uczuć, ale też o miłości, która jest źródłem akceptacji i zrozumienia nawet najbardziej irracjonalnych zachowań i postaw. W momentach bardzo emocjonalnych można było ujrzeć łzę kręcącą się w oku aktora czy aktorki. To sprawiało, że mi samej chciało się niekiedy płakać.

Please reload

bottom of page